Vitamin C Timed Release 1000mg

L1,550

S’ka stok

Out of stock

SKU: 12310

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Këto tableta përmbajnë 1000mg të Vitaminës C dhe janë formuluar posaçërisht për të siguruar një çlirim gradual në trup për një periudhë 2-6 orë. Vitamina C ndihmon në ruajtjen e funksionit normal të sistemit imunitar gjatë dhe pas ushtrimeve të forta fizike ndërsa kontribuon në prodhimin normal të energjisë. Ai gjithashtu luan një rol në formimin normal të kolagjenit për kockat, kërcet, mishrat e dhëmbëve, dhëmbët dhe shëndetin e lëkurës. Vitamina C kontribuon në funksionin normal psikologjik dhe atë të sistemit nervor.

I përshtatshëm për vegjetarianët dhe veganët

perdorimi

1 tabletë çdo ditë me ushqim.

paketimi

60 tableta

permban

 

Vitamina C 1000mg 1250% të vlerës së referencës ushqyese.

Bioflavonoids 10mg

Rosehip 4mg

Ekstrakt Acerola 2mg

nuk permban

sheqer të shtuar, niseshte, kripë, maja, ngjyrues, konservantë ose përbërës të derivuar nga kafshët.