Chitosano + Forte

L1,270

S’ka stok

Out of stock

SKU: 0853

Pershkrimi i produktit

Suplement ushqyes me bazë Chitosano, një zgjidhje natyrale për të reduktuar përthithjen e yndyrnave dhe karbohidrateve, për të normalizuar nivelet e glukozës në gjak, për të reduktuar ndjesinë e urisë dhe për të nxitur metabolizmin e makronutrientëve.

Chitosano + Forte përmban Guar dhe Krom. Guari është një aleat kundër kolesterolit, mbipeshës dhe diabetit falë aftësisë së tij për të normalizuar gliceminë në gjak dhe reduktuar përthithjen e sheqernave gjatë tretjes. Kromi rregullon përthithjen e makronutrientëve dhe nivelet e glukozës në gjak.

Produkt Vegan

PERDORIMI

2 tableta në ditë të shoqëruara me shumë ujë. 10-15 minuta para vakteve kryesore. Pini 1.5-2 l ujë gjatë ditës.

PERMBAN

Chitosano 1,8 g
Guar 1,0 g
Krom 80 mcg

NUK PERMBAN

Ngjyrues artificial, aroma artificiale, konservantë, gluten, laktozë, produkte qumështi, OMG, sheqer.

paketimi

60 tableta x 1100 mg