DEFENCE COLOR HIGH PROT.ANTI-BLUE LIGHT SPF 30

L3,310

Ka stok

In Stock

SKU: 12843

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Fondatinë për mbrojtje të lartë ndaj UVA-UVB, e krijuar për lëkurën e mbindjeshme dhe të prirur për njolla.

Ai përmban një fitokompleks kundër ndotjes dhe anti-dritës blu që parandalon formimin e radikaleve të lira, duke ndihmuar në kundërveprimin e efekteve të dëmshme të ndotësve mjedisorë, rrezet UV dhe dritën e emetuar nga pajisjet elektronike. Falë Beta-Glucan/L-Carnosine, ndihmon në forcimin e mbrojtjes së lëkurës. SPF 30

  • I testuar për nikelin, kromin dhe kobaltin
  • Pa konservantë
  • Pa parfum
  • Pa gluten

PERMBAN

Beta-glukan/L-karnozine qetëson skuqjen dhe acarimin. Kundër radikaleve te lira, duke mbrojtur nga stresi oksidativ dhe gliko-oksidimi. Promovon mekanizmat e vetë-riparimit të lëkurës.

Filtra të qëndrueshëm ndaj fotove UVA-UVB mbrojnë nga rrezatimi UVA dhe UVB

Kompleksi global anti-ndotjes përzierje përbërësish fitoaktivë nga embrioni i orizit, orizi i kuq dhe orizi i zi. Parandalon formimin e radikaleve të lira, duke mbrojtur lëkurën nga ndotësit urban dhe drita blu e emetuar nga pajisjet elektronike.

Ingredientët: aqua (water), cyclopentasiloxane, ethylhexyl methoxycinnamate, talc, pentylene glycol, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, titanium dioxide, cetyl PEG/PPG-10/1 dimethicone, polyglyceryl-3 diisostearate, sodium chloride, disteardimonium hectorite, caprylyl methicone, silica, glycine soja oil (glycine soja (soybean) oil), trimethylsiloxysilicate, hydrogen dimethicone, aluminum hydroxide, boron nitride, C30-45 alkyl cetearyl dimethicone crosspolymer, triethoxycaprylylsilane, tocopheryl acetate, oryza sativa extract (oryza sativa (rice) extract), oryza sativa germ extract (oryza sativa (rice) germ extract), carnosine, sodium carboxymethyl beta-glucan. [+/- : CI 77891 (titanium dioxide), CI 77499 (iron oxides), CI 77492 (iron oxides), CI 77491 (iron oxides)]

PERDORIMI

Aplikojeni me prekje të vogla duke përdorur furçën përkatëse ose direkt me majat e gishtave.

PAKETIMI

30 ml