DEFENCE EYE ANTI-DARK CIRCLE CREAM

L2,270

Ka stok

In Stock

SKU: 12081

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Krem kunder rratheve te zinj te syve. E pershtatshme per lekura te ndjeshme dhe intolerante.
Ky krem përmes përdorimit të përditshëm, punon për të reduktuar rrathët e errët dhe zonat më të errëta në konturin e syve. I pasuruar me troxerutinë, një bioflavonoid që forcon muret e kapilarëve të lëkurës, duke reduktuar kështu brishtësinë e enëve të gjakut. Testuar oftalmologjikisht në sy të ndjeshëm. I përshtatshëm edhe për përdoruesit e lenteve të kontaktit.

perdorimi

Shpërndajeni në majë të gishtit dhe aplikojeni në zonën e konturit të syve duke e lyer butësisht në lëkurë. Gjithashtu ideale para se të aplikoni grimin e syve.

permban

Pigmente minerale të mikronizuara: i japin lëkurës një ton shumë të lehtë portokalli i cili, sipas teorisë së ngjyrave plotësuese, eliminon ngjyrën e rrathëve të errët.

Troxerutin: i njohur gjithashtu si vitamina P4, është një bioflavonoid që mbron enët dhe stimulon rrjedhjen e gjakut.

paketimi

15 ml