DEFENCE HAIR TREATMENT IN VIALS + FORTIFYING SHAMP

L4,650

Ka stok

In Stock

SKU: 12032

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Formulë hidro-alkolike në flakon, e cila rivitalizon, fortifikon dhe voluminizon flokët tuaj. Lufton rënien sezonale dhe të përkohshme të flokëve.
Shampo për flokë të dobët, të dëmtuar dhe pa volum.

permban

Ekstrakt nga algat e kuqe (Chondrus crispus): karakterizohet nga përqendrimi i lartë i fitoaktivëve (citrulinil-argininë, pararendës i ornitinës dhe taurinës) të cilat nxisin rritjen fiziologjike të flokëve, duke e forcuar atë dhe duke përmirësuar karakteristikat e boshtit.

Aminoacidet (valinë, glicinë, serinë): ndihmojnë në ristrukturimin, forcimin dhe vëllimin e flokëve.

Trimetilglicina: molekula me prejardhje bimore me veti hidratuese, kundër dehidrimit dhe kondicionimit në lëkurë dhe flokë.

Pro-Vitamina B5 (panthenol): me veprim hidratues dhe mbrojtës si në lëkurën e kokës ashtu edhe në flokë ku shfaq edhe një veprim të jashtëzakonshëm riparues; depërton lehtësisht në flokë duke rikthyer hidratimin e tyre dhe kundër dëmtimit të shkaktuar nga agjentët atmosferikë dhe trajtimet agresive.

perdorimi

Aplikoni një ampulë në ditë, në mëngjes ose në mbrëmje në skalp dhe rrënjën e flokut dhe masazhojeni butësisht. Mund të aplikohet në flokë të thatë ose pas larjes në flokë të lagur.

Paketimi

  • 21 ampula * 6 ml
  • Shampo 200ml.