DEFENCE SUN 50+ FLUID 100 ML

L2,110

Ka stok

In Stock

SKU: 14307

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Krem dielli me SPF 50+ ofron mbrojtje me spektër të gjerë nga rrezet UVA-UVB dhe nga radikalet e lira të krijuara nga rrezet IR.

Konsistencë e lehtë, e lehtë për t’u aplikuar dhe jo ngjitëse.

I papërshkueshëm nga uji.

I përshtatshëm për lëkura të ndjeshme dhe intolerante.

permban

  • Filtra UVA dhe UVB
  • Nikotinamide – ndihmon për të luftuar dëmtimin biologjik duke forcuar mekanizmat natyrorë të mbrojtjes dhe riparimit të ADN-së.
  • Beta-Glukan/L-Karnozina – stimulon mbrojtjen natyrale, biologjike të lëkurës dhe kundër radikaleve të lira.
  • Vitamina E – ka një efekt antioksidant

Ingredientet:

aqua (water), C12-15 alkyl benzoate, dibutyl adipate, caprylic/capric triglyceride, diethylamino hydroxybenzoyl hexyl benzoate, 1,5-pentanediol, ethylhexyl triazone, triacontanyl PVP, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, aluminum starch octenylsuccinate, dicaprylyl carbonate, poloxamer 407, lactobacillus ferment, sodium stearoyl glutamate, niacinamide, acrylates/C12-22 alkyl methacrylate copolymer, tocopheryl acetate, caprylyl glycol, sodium carboxymethyl beta- glucan, carnosine, ethylhexylglycerin, dimethicone, PPG-12/ SMDI copolymer, panthenol, allantoin, caprylhydroxamic acid, glycerin, lactic acid, hydroxypropyl methylcellulose, arginine, coco-glucoside, xanthan gum, disodium lauryl sulfosuccinate, pentylene glycol, trisodium ethylenediamine disuccinate.

PERDORIMI

Aplikoni një sasi të mjaftueshme përpara se të ekspozoheni në diell dhe riaplikojeni shpesh. Tundeni para përdorimit.

PAKETIMI

100 ml.