DEFENCE SUN AFTER SUN LOTION- 400 ml

L2,560

S’ka stok

Out of stock

SKU: 2854

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Krem hidratues për pas diellit, i cili ul temperaturën e nxehtë të trupit dhe dhuron një ndjesi freskie.

specifikime

Kompleksin PRO-REPAIR që përmban :

  • Niacin: Forcon mbrojtjen natyrale të ADN-së dhe mbështet mekanizmat e riparimit.
  • Beta-Glucan/L-Carnitine: Patentë përbërësish që stimulon mbrojtjen  natyrale të lëkurës dhe lufton radikalet  e lira.
  • Vitamina E: Ka efekt antioksidant.

permban

Acid 18-beta-glycyrrhetinic dhe alfa-bisabolol: Kanë një efekt të provuar qetësues. Reduktojnë skuqjen dhe acarimin e lëkurës.

Pantenol (provitamin B5): Siguron hidratim dhe lehtesim nga cdo shqetësim si pasojë e ekspozimit të tepërt në diell.

Alantoine: Mbron dhe riparon lëkurën, qeteson skuqjen e lëkurës.

perdorimi

Aplikoni kremin në lëkurë të pastër pas ekspozimit në diell.

paketimi

400 ml