DEFENCE SUN AFTER SUN LOTION- 75 ml

L1,700

Ka stok

In Stock

SKU: 2853

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Krem hidratues për pas diellit, i cili ul temperaturën e nxehtë të trupit dhe dhuron një ndjesi freskie.

Formulim specifik për të qetësuar në mënyrë efektive ndjesitë e djegies dhe nxehtësisë të shkaktuara nga ekspozimi i tepërt në diell. Me një teksturë të freskët dhe të lehtë, përfshin një përzierje përbërësish aktivë qetësues dhe ri-epitelizues për të hidratuar lëkurën dhe për të ndihmuar në reduktimin e shpejtë të skuqjes së lëkurës. Përmban kompleksin special PRO-REPAIR për të luftuar dëmtimet e shkaktuara nga dielli, gjithashtu pas ekspozimit në diell, duke promovuar mekanizmat biologjikë të riparimit të lëkurës.

permban

Kompleksin PRO-REPAIR qe permban:

  • Niacin: Forcon mbrojtjen natyrale te ADN-se dhe mbeshtet mekanizmat e riparimit.
  • Beta-Glucan/L-Carnitine: Patente perberesish qe stimulon mbrojtjen  natyrale te lekures dhe lufton radikalet  e lira.
  • Vitamina E: Ka efekt antioksidant.

Acid 18-beta-glycyrrhetinic dhe alfa-bisabolol: Kane nje efekt te provuar qetesues. Reduktojne skuqjen dhe acarimin e lekures.

Pantenol (provitamin B5): Siguron hidratim dhe lehtesim nga cdo shqetesim si pasoje e ekspozimit te tepert ne diell.

Alantoine: Mbron dhe riparon lekuren, qeteson skuqjen e lekures.

Ingredientët: aqua (water), ethylhexyl palmitate, hydrogenated polydecene, glycerin, butyrospermum parkii butter (butyrospermumparkii (shea) butter), propylene glycol, glyceryl stearate, steareth-2, cyclopentasiloxane, steareth-21, menthyl lactate, panthenol,niacinamide, tocopheryl acetate, carnosine, sodium carboxymethyl beta-glucan, glycyrrhetinic acid, allantoin, poloxamer 407,hydrogenated C12-18 triglycerides, caprylyl glycol, xylitol, titanium dioxide, dimethicone, sodium stearoyl lactylate, cetearylalcohol, PPG-12/SMDI copolymer, carbomer, dimethiconol, caprylhydroxamic acid, pentylene glycol, trisodium ethylenediamineDisuccinate.

perdorimi

Aplikoni kremin ne lekure te paster pas ekspozimit ne diell.

paketimi

75 ml