Magnesium Glycinate Tablets

L4,200

Ka stok

In Stock

SKU: 12226

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Suport për funksion të shëndetshëm të muskujve, nervave dhe zemrës.

-Glicinati i magnezit përdor magnezin të lidhur me aminoacidin glicinë, i cili lehtëson përthithjen në zorrë.

-Magnezi është një mineral shumë i rëndësishëm për prodhimin e energjisë, suporton metabolizmin, tkurrjen e muskujve, transmetimin e impulsit nervor dhe mineralizimin e kockave. Eshtë një faktor i nevojshëm për rreth 300 enzima. Proceset që kërkojnë magnez janë prodhimi i yndyrës dhe proteinave, si dhe metabolizmi i glukozës.

-Magnezi është gjithashtu i rëndësishëm për rregullimin e ekuilibrit të kalciumit përmes efekteve të tij në gjëndrën paratiroide.

perdorimi

2 tableta 1 deri në 2 herë në ditë me ushqim.

paketimi

180 tableta

perberesit

Magnez (nga 2,000 mg bisglicinat magnezi) (TRAACS®) 200 mg  Sasia %  vlerës ditore 48%

Përbërës të tjerë: Acid stearik (origjinë bimore), mbështjellje vegjetariane, hidroksipropil celulozë dhe dioksid silici.