Magnesium Sleep Lotion Junior

L1,330

Ka stok

In Stock

SKU: 10644

Find in Store

Pershkrimi i produktit

BetterYou ™ Magnesium Sleep Lotion ka një formulë unike e cila kombinon klorurin e magnezit, për të ndihmuar relaksimin e muskujve të lodhur dhe Lavandën me Kamomilin, për të ngadalësuar aktivitetin ndijor dhe për të qetësuar mendjen.

Locioni relakson muskujt e lodhur, eleminon tensionin e tepërt dhe qetëson mendjen, duke lejuar një cikël më të thellë dhe më të qëndrueshëm të gjumit për një zgjim më energjik.

 • 5ml (4 pompa) sigurojnë një minimum prej 37mg formë elementare optimale të përthithshme magnezi.
 • Pjesë thelbësore e rutinës së gjumit
 • Për një gjumë të rehatshëm dhe të qetë
 • Lavanda dhe Kamomili japin ndjesinë e relaksimit dhe qetësojnë mendjen
 • Relakson muskujt e lodhur
 • Si funksionon magneziumi transdermal?
  BetterYou™ Magnesium Sleep Lotion përthithet nga poret e epidermës, në këtë mënyrë kalon direkt në enët e gjakut dhe muskujt poshtë tyre duke eleminuar kalimin në organet e aparatit tretës në të cilin shumë përbërës ushqimor nuk përthithen. Garanton një përthithje optimale, shumë më efektive se kapsulat dhe tabletat.
 • I përshtatshëm për:

  • Fëmijë nga 1 vjec
  • Vegjetarian

  I garantuar, pa: Ngjyrues dhe aromë artificiale, Paraben.

 • E testuar në 78 pjesëmarrës.

 

perdorimi

Për rezultate optimale, përdoreni si pjesë e rutinës tuaj të gjumit aplikoni 5ml (4 pompa) nga kremi në lëkurë të pastër dhe të thatë deri në 30 minuta para gjumit dhe masazhojeni derisa të përthithet. Mund ta aplikoni sa herë të jetë e nevojshme.

Për rezultate më të mira aplikojeni në lëkurë të pastër pas dushit. Përqëndrohuni në pjesë të tilla si qafa, shpatulla dhe këmbët. Evitoni lëkurën e dëmtuar dhe zonat delikate. Përdoreni brenda 12 muajsh nga hapja. Megjithëse përthithja fillon menjëherë, për të përmirësuar nivelet e magnezit mjaftueshëm që të ndihet ndryshimi nevojiten mesatarisht 7 ditë përdorim të vazhdueshëm. Formula inovative “ujë në vaj” cila siguron përthithje optimale.

 

paketimi

135 ml