Natural Resveratrol Veg Capsules

L2,850

S’ka stok

Out of stock

SKU: 10135

Find in Store

Pershkrimi i produktit

  • Suport kardiovaskular
  • Ekstrakt i verës së kuqe, cajit jeshil dhe farave të rrushit
  • Pastrues i radikaleve të lira

Resveratroli është një polifenol natyral të cilin e gjejmë në lëkurën e rrushit të kuq, disa lloje fruta pylli dhe bimë të tjera. Studimet e fundit tregojnë se Resveratroli mund të ndihmojë në shëndetin dhe funksionet e sistemit kardiovaskular. Resveratroli është më i njohur për vetitë e tij kundër plakjes dhe aftësinë për të nxitur një përgjigje biologjike të shëndetshme ndaj stresit. Për të plotësuar vetitë e Trans-Resveratrolit, ky produkt përfshin proantocianide nga ekstrakti i farave të rrushit dhe katekina nga ekstrakti i cajit jeshil.

perdorimi

Merrni 2 kapsula cdo ditë.

paketimi

60 kapsula

permbajtja

Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore
Ekstrakt nga vera e kuqe (Pa alkol) (Polifenole nga fruti Vitis Vinifera) 200 mg
Ekstrakt nga rrënjë/rizoma Polygonum Cuspidatum (Trans-Resveratrol Natural - 100 mg) 200mg
Ekstrakt nga gjethe Camellia Sinensis (min. 70% katekina, deri ne 14 mg kafeine natyrale) 200 mg
Ekstrakt nga fara rrushit (Polifenole nga Vitis vinifera) 100 mg

perberes te tjere

Celulozë (kapsulë), pluhur celuloze, stearat magnezi (origjinë bimore) dhe silic.