Piperina & Curcuma MAGRA

L3,400

Ka stok

In Stock

SKU: 10912

Pershkrimi i produktit

Suplement ushqimor bio dhe vegan per humbjen e kilogrameve.

Nuk rekomandohet gjate shtatezanise dhe ushqyerjes me gji.

permban

Piperina – nga piperi i zi. Permireson funksionin e traktit tretes, permireson funksionet e sistemit kardiovaskular, eleminon gazrat e shtuara, si dhe ushtron nje efekt te fuqishem antioksidant. Gjithashtu ndihmon ne perthithjen e kurkume-s, duke rritur keshtu biodisponibilitetin e saj deri ne 20 here.

Garcinia Cambogia – e pasur me acid hidroksicitrik, i cili stimulon metabolizmin e yndyrnave dhe inhibon sintezen e kolesterolit, duke reduktuar keshtu depozitat e yndyres ne organizem. Gjithashtu ndihmon ne reduktimin e ndjesise se urise.

Curcuma – e titruar ne kurkuminoide, rregullon funksionet e sistemit digjestiv dhe funksionet e melcise fale efektit antioksidante qe ushtron. Gjithashtu kontribon ne pakesimin e shqetesimeve gjate ciklit menstrual si dhe ne dhimbjet e artikulacioneve.

Xhinxher – I titruar ne xhinxherole eshte efektiv kunder te vjellave, si dhe permireson qarkullimin normal te gjakut dhe funksionin e artikulacioneve. Gjithashtu ndihmon ne qetesimin e shqetesime te krijuara gjate ciklit menstrual.

Rhodiola – fale perberesve te saj aktiv, ka efekte tonike – adaptogjene, ne rast te lodhjeve fizike dhe mendore, duke permiresuar ndjenjen e humorit.

perdorimi

1-2 kapsula ne dite, te shoqeruara me nje gote uje. Preferohet ne mengjes dhe ne darke, pas buke.

paketimi

40 kapsula