NUTRACEUTICAL WELL AGE 50+ FOOD SUPPLEMENT

L4,450

S’ka stok

Out of stock

SKU: 11805

Find in Store

Pershkrimi i produktit

  • Përmirësuar pamjen e lëkurës tek femrat në menopauzë.
  • Crregullimet hormonale të shkaktuara nga menopauza

Suplement ushqimor me kolagjen marinë dhe acid hialuronik bioteknologjik ExceptionHYAL STAR® me pesha të ndryshme molekulare, i cili përmirëson pamjen e lëkurës tuaj dhe redukton rrudhat. Formuluar posacërisht për tu kujdesur për lëkurën e femrave mbi 50 vjec.

Medicago sativa redukton crregullimet e shfaqura në menopauzë, vitamaina B6 rregullon aktivitetin hormonal, vitamina C dhe E mbrojnë qelizat nga stresi oksidativ.

paketimi

60 kapsula

perdorimi

Rekomandohet të konsumoni 2 kapsula në ditë me një gotë ujë.

permban

  • HYALURONIC ACID ExceptionHYAL STAR®, përmirëson pamjen e lëkurës dhe redukton rrudhat.
  • Medicago Sativa (Alpha Alpha or Alfalfa) bimë e pasur me isoflavone, substancë kjo e ngjashme me estrogjenin, si dhe me një efekt antioksidant.
  • Vitaminë C e rëndësishme për një lëkurë të shëndetshme. Ka efekt antioksidantë, si dhe ndihmon në sintezën e kolagjenit.
  • Polifenole nga caji jeshil me efekt të provuar antioksidantë dhe antirrudhë.
  • Vitaminë E mbron organizmin nga stresi oksidativ.

Pa gluten. Pa laktozë.