DEFENCE HYDRACTIVE MOISTURISING CREAM-GEL

L3,240

In Stock

SKU: 11809

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Krem-xhel me veti hidratuese dhe detoksifikuese me një teksturë të lehtë, ideal për mbrojtje të përditshme të lëkurës.

Antioksidantë, Kundër ndotjes, Kundër dritës blu, Për lëkurat normale dhe sensitive.

Lëkura juaj do të duket më e butë, më e lëmuar dhe plot shkëlqim menjëhërë pas aplikimit.

perdorimi

Aplikoni kremin në mëngjës dhe në mbrëmje pas pastrimit të fytyrës, më vete ose pas aplikimit të serumit Defence Hydractive Intensive Moisturising Serum.

permban

Hyaluron-pro, kompleks i acidit hialuronik me pesha të ndryshme molekulare, i cili siguron hidratim të të gjitha shtresave të lëkurës.

Ektrakte të Citrus incanus luftojnë radikalet e lira endogjene dhe ekzogjene.

Ektrakte Gynostemma forcon barrierën mbrojtëse të lëkurës, duke përmirësuar kështu mbrojtjen e lëkurës dhe mekanizmat detoksifikues të saj.

Polisakaride bioteknologjike me efekt rivitalizues dhe mbrojtës ndaj ndotjes urbane.

Karnozinë me efekt antioksidantë dhe antirrudhë. Gjithashtu mbron lëkurën nga dëmtimet e shkaktuara nga rrezet UV, IR dhe DRITA BLU.

E testuar për nikelin, Pa konservantë, Pa parfum, Pa Gluten