Selenium 100 mcg Tablets

L1,320

Ka stok

In Stock

SKU: 11763

Find in Store

Pershkrimi i produktit

  • Mineral esencial

Seleni është një mineral esencial i cili gjendet tek arrat e brazilit, frutat e detit dhe tek embrioni grurit. Ky mineral është thelbësor për prodhimin e enzimave qelizore si Glutatione dhe përmban më shume se 25 proteina të ndryshme të quajtura selenoproteina, të cilat janë të nevojshme për shumë procese fiziologjike, përfshirë sintezën e ADN dhe shëndetin riprodhues.

perdorimi

1 tabletë, 1 ose 2 herë në ditë të shoqëruar me ushqim.

permbajtja

Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore
Selen (nga L-Selenometioninë) 100 mcg 182%

paketimi

100 tableta

Perberes te tjere: celulozë, acid stearik (origjinë bimore), stearat magnezi (origjinë bimore).