Super Evening Primrose Oil 1300 mg Softgels

L2,160

Ka stok

In Stock

SKU: 10916

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Ofron suport per shendetin e femrave, lekuren dhe sistemin imunitar.

Përmban GLA, një acid yndyror i omega 6, të cilin trupi mund ta sintetizojë vetë atë nga dieta jonë, megjithatë GLA është më efektive nëse konsumohet në formën fillestare. GLA merr pjesë në përgjigjen e shëndetshme imunitare në trup, në këtë mënyrë ndihmon në mirëmbajtjen e funksioneve barrierë të lëkurës dhe në një sistem vaskular të shëndetshëm.

perdorimi

1 kapsulë, 1-2 herë në ditë me ushqim.

paketimi

100 kapsula

permbajtja

Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore
Kalori 10
Totali I yndyrnave 1.3 g 2%*
Yndyrna të ngopura 1 g 2 %
Yndyrna të pangopura < 0.5 g 2 %
Vaj nga fara e Oenothera Biennis i presuar në të ftohtë 1300 mg *
Acid Gama Linolenik (GLA) 120 mg *

perberes te tjere

Kapsulë xhelatinoze (xhelatinë, glicerinë, ujë)