ANAGEN 2 FOR MAN

L3,200

S’ka stok

Out of stock

SKU: 0386

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Trajtim kunder renies se flokeve 2 fazor per meshkuj. Rekomandohet ne rastet me alopeci, seborre dhe aktivitet sportiv intesiv.

PERMBAN

Ampula 1: Permban kompleksin antioksidant BIOSTIMOL qe mbron bulbin e flokut nga radikalet e lira si dhe sulfat zinku qe redukton sekretimin e sebumit i cili ne sasi te shtuar demton rritjen e flokut.

Ampula 2: Lufton renien e flokut nga shkaqe hormonale, ne saje te Serenoa repens dhe acidit laurik. Permban caj jeshil dhe GAG (glukozaminoglikane) me rendesi vitale per folikun e flokut. Shtimi i vitaminave dhe mineraleve permireson metabolizmin e bulbit dhe qelizave te lekures duke ushqyer , hidratuar dhe ristrukturuar boshtin e flokut.

PERDORIMI

Pas larjes se flokeve me shampon Anagen, aplikoni ampulen e pare ne floke te lagur duke masazhuar skalpin ne levizje rrethore per disa minuta.
Pas 3 ditesh aplikohet ampula e dyte, perseri pas larjes se flokeve. Trajtimi vazhdohet per dy muaj dhe rekomandohet te perseritet 2 here ne vit.

PAKETIMI

12 amp x 6ml