Biocollagenix

L5,650

Ka stok

In Stock

SKU: 10587

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Biocollagenix është suplement ushqyes me bazë kolagjen marin të hidrolizuar tipi I, në dozë të lartë (5000 mg për flakon), Acid hialuronik, Resveratrol, lëng të përqëndruar boronice, vitaminë C dhe Zink në flakon të vegjël 30 ml praktik për tu marrë me vete kudo.

Produkti integron kolagjenin në lëkurë, në këtë mënyrë rigjeneron indin lidhor dhe e bën lëkurën më kompakte, të shndritshme dhe rezistente ndaj shfaqjes së shenjave të para të rrudhave, plasaritjeve dhe ndryshimit të pigmentimit. Një trajtim anti-age që favorizon rigjenerimin qelizor të lëkurës së fytyrës dhe parandalon acarimet e saj duke ruajtur tonusin e duhur, hidratimin e dermës dhe një ngjyrë të shëndetshme për një pamje sa më rinore.

Vitamina C kontribuon në formimin e kolagjenit dhe funksionin normal të lëkurës. Lëngu i përqëndruar nga frutat e boronicës ka veti antioksiduese. Bakri kontribuon në mirëmbajtjen e indit lidhor dhe së bashku me vitaminën C dhe Zinkun mbrojnë qelizat nga stresi oksidativ. Zinku kontribuon në mirëmbajtjen e lëkurës normale.
Tek produkti është përdorur si ëmbëlsues ekstrakt natyral nga gjethet e Stevia.

perdorimi

1 flakon në darkë para gjumit, sic është ose mund ta holloni me ujë, lëng frutash etj.

Perberesit

Kolagjen i hidrolizuar 5000 mg
Resveratrol 50 mg
Vitaminë C 80 mg
Bakër 0.5 mg
Acid hialuronik 20 mg
Lëng i përqëndruar nga frutat e boronicës 150 mg
Zink 1.5 mg

paketimi

10 flakon x 30 ml

Nuk permban

Alkol, Ngjyrues artificial, aromë artificiale, konservantë, produkte qumështi, gluten, laktozë, OMG, sheqer.

Produkt Vegan