DEFENCE SKINERGY CONTORNO OCCHI SERUM

L3,250

Ka stok

In Stock

SKU: 12611

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Serum energjizues per zonen posht syve. Trajtim inovativ i formuluar për të riaktivizuar energjinë e lëkurës, duke ofruar një efekt tonifikues të menjëhershëm dhe një mbrojtje kundër shenjave të plakjes dhe efekteve të stresit në zonën delikate të syve. Teksturë e pasur me një prekje të mëndafshtë, përthithet shpejt. I testuar nga okulisti.

permban

-Adaptogen Complex: Kombinim ekskluziv i përbërësve aktivë që mbrojnë lëkurën nga ndotja dhe toksinat, nxisin hidratimin dhe qarkullimin e epidermës, duke përforcuar aftësinë natyrale të lëkurës për të luftuar agresionet mjedisore dhe stresin oksidativ.
-Active Marine Biotechnology: Ekstrakt i planktonit me aktivitet dekongestant. Ndihmon në reduktimin e ënjtjes periokulare dhe rrudhave të imta rreth syve.
-Acidi hialuronik me peshë të lartë molekulare:  Pengon humbjen e ujit transepidermal, duke i dhënë butësi dhe hidratim.

perdorimi

Aplikohet në mëngjes dhe në mbrëmje pas pastrimit. Shpërndani produktin rreth syve dhe prekni butësisht derisa të përthithet plotësisht.

paketimi

15 ml.