Ferrolin C pocket drink

L1,050

S’ka stok

Out of stock

SKU: 2533

Pershkrimi i produktit

Suplement ushqyes me bazë Hekur, vitaminë C dhe Acid folik, i cili furnizon organizmin me një dozë suplementimi të këtyre përbërësve të rëndësishëm për shumë funksione organike thelbësore.

Hekuri kontribuon në formimin e qelizave të kuqe të gjakut dhe hemoglobinës, e nevojshme për transportin e oksigjenit në organizëm. Acidi folik kontribuon në hematopojezën dhe rritjen e indeve materne në shtatzëni. Vitamina C nxit përthithjen e hekurit. Acidi folik dhe vitamina C kontribuojnë në reduktimin e lodhjes dhe plogështisë.

Produkt Vegan

perdorimi

1 bustinë në ditë me stomakun plot. 2 bustina garantojë sasinë e nevojshme të Hekurit dhe Acidit folik për një grua shtatzënë.

paketimi

24 bustina x 20 ml

Nuk permban: Ngjyrues artificialë, produkte qumështi, gluten, laktozë, OMG, sheqer.

Permbajtja

Permban Sasia per dozim
Hekur 15 mg
Ac. folik 200 mcg
Acerola e.s. tit. 25% 250,0 mg
Vitaminë C 62,5 mg