Kid Vits Berry Blast Chewables

L2,500

Ka stok

In Stock

SKU: 10137

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Formule e kompletuar per ti siguruar femijeve tuaj vlerat e nevojshme ushqyese per rritje te shendetshme.

 

perdorimi

Për fëmijë nga 4 vjec e sipër: Merrni 2 tableta të përtypshme cdo ditë të shoqëruara me ushqim. Për fëmije nga 1-3 vjec: Merrni 1 ose 2 tableta të përtypshme cdo ditë të shoqëruara me ushqim.

paketimi

120 karamele

permbajtja

Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore
Per femije  < 4 vjec Per femije 4 vjec e siper Per femije  < 4 vjec Per femije 4 vjec e siper
k alori 5 * * Acid pantotenik (nga kalcium pantotenate) 10 mg 200 % 100 %
Totali karbohidrateve 2 g * < 1 % Kalcium (nga citrati dhe karbonati i kalciumit) 20 mg 3 % 2 %
Sheqer 0 g 0 g * Hekur (nga Ferrochel® Bisglicerat hekuri) 5 mg 50 % 28 %
Xylitol 2 g * * Jod 75 mcg 107 % 50 %
Vitamin A (100% si Beta-Karoten) 5000 IU 200 % 100 % Magnez (nga citrati magnezit) 10 mg Magnez (nga citrati magnezit) 10 mg 5 %  3 %
Vitamin C (si Acid Askorbic) 60 mg 150 % 100 % Zink (nga bisglicinati i Zinkut) 3 mg 38% 28 %
Vitamin D (si Ergokalciferol) 200 IU 50 % 50 % Manganes (nga bisglicenati i Mang.) 0.1 mg * 5 %
Vitamin E (si d-alpha tocoferil sucinate) 30 IU 300 % 100 % Krom (nga picolinate kromi) 120 mcg 100 % 100 %
Tiamin (Vitaminë B1) 1.5 mg 214 % 100 % Molibdenum (nga Molibdate natriumi) 75 mcg * 100 %
Riboflavin (Vitaminë B2) 1.7 mg 213 % 100 % Potasium (nga kloridi potasumit) 5 mg * < 1 %
Niacin (Vitaminë B3 si niacinamide) 20 mg 222 % 100 % 222 % 100 % Koline (nga bitartrate koline) 2 mg * *
Vitamin B6 (HCl piridoksine) 2 mg 286 % 100 % Inositol 2 mg * *
Acid folik 400 mcg * * PABA (Acid Para-Aminobenzoic) 2 mg * *
Vitamin B-12 6 mcg 200 % 100 % Lutein (nga ekstrakti marigold) 500 mcg * *
Biotin 300 mcg 200 % 100 % Likopen (nga ekstrakt natyral domate) 500 mcg * *

PERBERES TE TJERE

Celulozë, pudër vaj kokosi, acid stearik (origjinë bimore), pudër rrepe, xanthan Gum, shije natyrale, acid malic, silic, stearat magnezi (origjinë bimore), ekstrakt organik nga gjethe stevia (enzimë e modifikuar nga glukosidet e steviolit) rebaudioside A nga ekstrakti i gjetheve stevia. Përmban sojë dhe pluhur nga vaji i kokosit.