Lutein 10 mg Softgels

L1,890

S’ka stok

Out of stock

SKU: 10789

Pershkrimi i produktit

Luteina është një karotenoid me pigment ngjyrë portokalli-kuq i prodhur nga bimët dhe është i pranishëm në dieta të bazuara në fruta-perime. Në trup, Luteina është një nga pigmentet dominuese të përqëndruar tek makula, një zonë e specializuar e syrit përgjegjëse për shikimin qëndror. Roli funksional i Luteinës është të mbrojë indet nga radikalet e lira që vijnë pasojë e diellit.

perdorimi

1 kapsulë në ditë e shoqëruar nga një vakt i bollshëm me yndyrna të shëndetshme.

paketimi

60 kapsula

permbajtja

Përmbajtja Sasia për dozim: Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore
Luteinë (nga Esteret e Luteinës) (nga ekstrakti i luleve Marigold Tagetes erecta) 10 mg *

perberes te tjere

Kapsulë e butë (xhelatinë, ujë, glicerinë, ngjyrë karameli organike), Vaj ulliri ekstra i virgjër dhe silicë.