MagnesiumOil Recovery- 15 ml

L500

S’ka stok

Out of stock

SKU: 10086

Pershkrimi i produktit

Me përmbajtje piperi të zi dhe kamfur që përmirëson gjëndjen e muskujve, rrit performancën dhe përshpejton kohën e rikuperimit. Përmban 28% Klorur magnezi të përqëndruar. 10 sprucime shpërndajnë minimumi 180mg (51% RDA) formë elementare optimale përthithshme magnezi.

  • Nxit rikuperimin pas stërvitjes.
  • Përmirëson përformancën sportive
  • Redukton lodhjen muskulare

Si funksionon magneziumi transdermal?

BetterYouMagnesiumOil përthithet nga poret e epidermës, në këtë mënyrë kalon direkt në enët e gjakut dhe muskujt poshtë tyre duke eleminuar kalimin në organet e aparatit tretës në të cilin shumë përbërës ushqimor nuk përthithen. Garanton një përthithje optimale, shumë më efektive se kapsulat dhe tabletat.

I përshtatshëm për:

  • 13 vjec e sipër
  • Vegjetarian
  • Vegan

Pa efekte anësore ose reaksion me medikamentet e tjera.

 

PERDORIMI

Aplikojeni në trup dhe masazhojeni. Për më shumë rezultat, këshillohet që të përdoret pas ushtrimeve ose dushit në lëkure të lagur.

Gjatë stërvitjes – Aplikoni minimumi 10 – 20 sprucime, në mëngjes dhe në darkë. Për stërvitje intensive mund të rrisni dozën.

Për rikuperim– Aplikojeni tek pjesa muskulare dhe masazhojeni. Riaplikojeni shpesh për ta mbajtur zonën të ngrohtë.

PAKETIMI

15 ml (90 sprucime)