Calcium & Magnesium Tablets

L2,100

S’ka stok

Out of stock

SKU: 10110

Find in Store

Pershkrimi i produktit

NOW® Calcium & Magnesium kombinon këto dy minerale esenciale që luajnë një rol shumë të rëndësishëm në proceset fiziologjike. Të dy këto nutrient janë esencial për shëndetin neurologjik, muskular, mirëfunksionimin e enëve të gjakut, ruajtjen e balacës të likideve të trupit dhe formimin dhe mirëmbajtjen e kockave dhe artikulacioneve.

perdorimi

2 tableta në ditë.

paketimi

100 tableta

permban

Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore
Kalcium (nga Karbonat Kalciumi, Citrat Kalciumi dhe Askorbat Kalciumi) 1 g (1,000 mg) 77%
Magnez (nga Oksid Magnezi, Citrat Magnezi dhe Askorbat Magnezi) 500 mg 119%

perberes te tjere

Mikrokristalinë celuloze, stearat magnezi (origjinë bimore), Hidroksipropil celulozë, Dioksid silikoni, Natrium croscarmelozë dhe Acid stearik (origjinë bimore).