Vitamin C Crystals Powder

L2,100

Ka stok

In Stock

SKU: 10785

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Vitamina C është një antioksidant shumë efektiv i cili mbron strukturat e trupit nga stresi oksidativ, është e nevojshme për metabolizmin aminoacid dhe përdorimin e shumë nutrientëve si acidi folik dhe hekuri, gjithashtu është shumë e rëndësishme për prodhimin e kolagjenit dhe si rrjedhojë esenciale për lëkurën, kockat dhe artikulacionet.

perdorimi

1/4 (1100mg) e një luge caji e tretur ne ujë ose lëng.

permban

Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore
Vitamin C (si Acid Askorbik) 1.1 g (1,100 mg) 1222%*

paketimi

227 g