XYLIWHITE MINT TOOTHPASTE TRIAL 1 OZ 40

In Stock

SKU: 10935

Pershkrimi i produktit

Paste dhembesh e cila pastron, zbardhon dhembet dhe ka nje shije te freskët.

 

 

specifikime

Përdor përbërës vegjetarian/vegan
Dhëmbët më të bardhë
Përmban 25% Xylitol një të disponueshme për të rriturit dhe fëmijët
XyliWhite™ është një pastë dhëmbësh pa fluor që përdor Xylitol natyral si përbërësin e tij kryesor.

perberesit

Xylitol (25%), Papain (zbardhues), Ujë, ksilitol (25%), silicë e hidratuar, glicerinë, sorbitol, bikarbonat natriumi, karbonat natriumi, koko-sulfat natriumi, karragjenan (Chondrus crispus), vaj gjethesh të pemës së çajit (Melaleuca alternifolia), vaj mente (Mentha piperita) vaj mente (Mentha viridis), papainë, sorbat kaliumi.

perdorimi

Të rriturit dhe fëmijët 2 vjeç e lart. Aplikoni xhel pastë dhëmbësh XyliWhite™ në një furçë dhëmbësh me qime të buta. Lani tërësisht pas ngrënies të paktën dy herë në ditë, ose siç udhëzohet nga dentisti juaj.

Kujdes: Xylitol është i dëmshëm për kafshët shtëpiake;
kërkoni menjëherë kujdesin veterinar nëse dyshohet për gëlltitje.