DEFENCE BOOST RENEWING CONCENTRATE

L3,800

S’ka stok

Out of stock

SKU: 11124

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Serum i perqendruar me retinol dhe tokotrienol, te cilat stimulojne sintezen e kolagjenit dhe ndihmojne ne parandalimin e foto-plakjes. Qe ne aplikimin e pare lekura duket me e bute dhe me e tendosur.

specifikime

Perdorimi i perditshem i tij permireson ndjeshem pamjen e lekures suaj pasi lufton rrudhat dhe njollat e krijuara nga mosha.

I pershtatshem edhe per lekurat sensitive.

Ne vetem 7 dite:

  • Lekura eshte 96% me e lemuar te perdoruesit.
  • Permireson pamjen e lekures ne 92% te perdoruesve.

permban

  • Retinol + Retinoid: forma aktive te vitamines A te cilat stimulojne rigjenerimin qelizor. Veprojne si ne siperfaqe te lekures (zbusin dhe shkelqejne lekuren) edhe ne shtresen e dermes (ku stimulojne prodhimin e kolagjenit dhe elastines).
  • Kombinimi i Tokotrienoleve((alpha, beta, gamma): forma aktive te vitamines E te marra nga farat e kivit. Mbron lekuren nga demet e shkaktuara nga radikalet e lira duke luftuar stresin oksidativ dhe procesin e plakjes.

perdorimi

Aplikoni 4-5 pika te serumit ne fytyre dhe me pas aplikoni kremin tuaj te zakonshem, ose ne pellemben e dores beni perzjerjen e serumit me kremin tuaj te zakonshem dhe me pas aplikojeni ate ne te gjithe fytyren.

Ky trajtim intensiv rekomandohet te behet 3-4 here ne vite, per nje periudhe prej 1 muaj.

paketimi

30 ml