DEFENCE XAGE CORRECTIVE ANTI-AGE.14 VIALS-1,2 ML

L4,950

S’ka stok

Out of stock

SKU: 11600

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Ampula me efekt te perqendruar antirrudhe për fytyrën që ofron një efekt lifting të menjëhershëm. Falë një përbërësi aktiv vegjetal të veçantë që ka një efekt të ngjashëm me botoksin, ai zbut rrudhat qe ne oren e pare pas aplikimit.

Permban

Peptide ridensifikimi dhe acid hialuronik në pesha të ndryshme molekulare që funksionojnë në mënyrë sinergjike për të ndihmuar në përmirësimin e strukturave mbështetëse të lëkurës dhe ruajtjen e hidratimit thellë në lëkurë dhe e bëjnë lëkurën të duket e shëndoshë.

I pasuruar me vitaminë C të stabilizuar për të favorizuar një çehre më rrezatuese dhe të njëtrajtshme.

Ditë pas dite, lëkura do të jetë më elastike, më e fortë dhe më kompakte. Rrudhat dhe linjat e shprehjes do të reduktohen dukshëm, duke e bërë fytyrën të duket më e re.
Ekstrakti i Acmella oleracea përbërës aktiv vegjetal i ngjashëm me botoksin me efekte lifting dhe zbutëse të lëkurës.

Acidi Hialuronik në pesha të ndryshme molekulare, garanton hidratim në të gjitha shtresat e epidermës.

Redensifikimi i peptideve përmirëson densitetin, elasticitetin dhe butësinë e lëkurës.

Vitamina C (formë e qëndrueshme) ndihmon në luftimin e zbardhjes së lëkurës dhe mbron qelizat e lëkurës nga dëmtimi i radikaleve të lira që vijnë nga ndotja dhe rrezet UV.

Polisakaridi kundër ndotjes ndihmon në mbrojtjen e lëkurës nga ndotësit e mjedisit (grimcat, metalet e rënda).

Trimetilglicina Hidratues osmo-mbrojtës, ndihmon në rivendosjen e ekuilibrit të hidratimit të epidermës.

Perdorimi

Aplikoni përmbajtjen e një shishe në fytyrë dhe qafë në mëngjes dhe/ose në mbrëmje dhe para trajtimit tuaj të zakonshëm kozmetik.
Masazhojeni butësisht me lëvizje rrethore. Përdorimi i jashtëm.

Mbajeni larg femijeve.

Paketimi

14 ampula * 1.2 ml