Fermental Max mini drink

L2,000

Ka stok

In Stock

SKU: 0880

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Suplement ushqyes me bazë fermente laktike vitale (sporet e Bacillus coagulans), FOS, vitaminat e grupit B dhe Aloe Vera, të cilat favorizojnë mirëqënien e zorrëve dhe normalitetin intestinal. Bacillus Coagulans dhe FOS janë të dobishëm për ruajtjen e ekuilibrit të florës bakteriale intestinale. Vitamina B6 dhe B12 nxisin funksionin e sistemit imunitar. Produkti është i paketuar në flakoncin të vegjël me shije kosi (jogurt), i formuluar për të stimuluar aktivitetin intestinal dhe forcuar mbrojtjen e sistemit gastrointestinal dhe imunitar.

Produkt Vegan

PERDORIMI

1 flakon në ditë larg vakteve.

PERMBAN

Bacillus coagulans 2 miliard spore
FOS (Fruktooligosakaride) 150 mg
Aloe Vera 20 mg
Vitaminë B6 0,70 mg
Vitaminë B2 (Riboflavinë) 0,70 mg
Vitaminë B1 (Tiamina) 0,55 mg
Vitaminë B12 1,25 mcg

NUK PERMBAN

Ngjyrues artificial, konservantë, gluten, laktozë, OMG.