MK-7 Vitamin K-2 100 mcg Veg Capsules

L2,700

Ka stok

In Stock

SKU: 12502

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Suporton shendetin kardiovaskular.

Vitamina K është e njohur për rolin e saj në sintezën e një numri faktorësh të koagulimit të gjakut dhe është gjithashtu e rëndësishme për formimin e kockave të forta dhe të shëndetshme.

MenaQ7® MK-7 është një formë e biodisponueshme unike e vitaminës K, pa soje që luan një rol kritik në shëndetin arterial nëpërmjet aftësisë së tij për të mbështetur metabolizmin e duhur të kalciumit në enët e gjakut dhe arteriet.

perdorimi

Merrni 1 kapsulë në ditë me vakt. Ruani në një vend të freskët dhe të thatë pas hapjes.

Paralajmerime: Vetëm për të rriturit. Konsultohuni me mjekun nëse jeni shtatzënë/në gji, nëse merrni medikamente (veçanërisht barna antikoagulante si warfarin, Coumadin®, heparin) ose keni një gjendje mjekësore. Mbajeni larg fëmijëve.

permbajtja

Vitamina K2 (si Menaquinone-7) (MK-7) (MenaQ7®) (nga qiqrat) 100 mcg

Perberes te tjere: Miell orizi, Hipromelozë (kapsula celuloze), Askorbil Palmitat dhe Dioksid silikoni.

paketimi

60 kapsula