Flush-Free Niacin 250 mg Veg Capsules

L2,050

Ka stok

In Stock

SKU: 11228

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Niacina (vitamina B3) është një përbërës esencial i grupit të vitaminave B.

Ky produkt përmban Inositol Hexanicotinate, një formë e Niacinës që përmban gjashtë molekula Niacin të lidhura në një molekulë Inositoli të vetme. Kjo molekulë shpërbëhet gradualisht në organizëm duke cliruar Niacin dhe Inositol. Shpërbërja graduale lejon Niacinën të kryej një veprim optimal, duke shmangur efektin e skuqjes karakteristike tek personat të cilët nuk e tolerojnë këtë produkt.

Niacina ul nivelin e kolesterolit LDL dhe rrit HDL, ul nivelin e triglicerideve, parandalon sëmundjet e zemrës, nxit funksionet nervore dhe redukton simptomat e artritit.

perdorimi

2 kapsula në ditë sipas nevojës, të shoqëruara me ushqim.

permbajtja

Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore
Niacin (Vitamin B-3) (nga 640 mg of Inositol Hexanicotinate) 500 mg Niacin (Vitamin B-3) (nga 640 mg of Inositol Hexanicotinate) 500 mg 3125%
Inositol (nga 640 mg of Inositol Hexanicotinate)  135 mg *

perberes te tjere

Miell orizi, celulozë (kapsulë), pluhur celulozë, acid stearik (origjinë bimore), rezinë guari, silicë dhe stearat magnezi (origjinë bimore).

paketimi

90 kapsula