DEFENCE TOLERANCE AR+ (Intensive Anti-Redness)

L2,250

Ka stok

In Stock

SKU: 3016

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Trajtim intesiv për lëkurë intolerante me tendencë skuqje dhe kuperoze.

Redukton hipersensitivitetin e lëkurës, dhe nxit mikroqarkullimin siperfaqësor.  Zbeh skuqjet dhe venat siperfaqësore (eritroze, kuperoze) duke parandaluar rishfaqjen e tyre. Gjithashtu ideal për te trajtuar skuqjen pas trajtimeve dermokozmetike (psh:  pas lazerit, peeling etj)

permban

Kompleksi Rosiless: Redukton mbindjeshmërinë e lëkurës, forcon mikroqarkullimin  sipërfaqësor.  Përfshin:  

Niacin – zbut inflamimin e lekurës dhe forcon funksionin pengues

Glukoze Piperonili – perberes aktiv i vecantë që redukton reaktivitetin e receptorëve te epidermës.

Peptidi biomimetik:  Zbeh  inflamacionin e lëkurës.

β-Glukan / L-Karnitine: Zvogëlon skuqjen dhe acarimin, mbron nga stresi oksidativ, mbështet mekanizmat epidermale te riparimit dhe përmirëson mbrojtjen natyrore të lëkurës.

perdorimi

Aplikojeni në mëngjes dhe/ose në darkë pas pastrimit të lëkurës. Përdoreni vetëm ose të kombinuar me trajtimin Defence Tolerance AR.

paketimi

40 ml