IMMEDIATE CALMING SOS MASK

L2,600

Ka stok

In Stock

SKU: 3024

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Maskë kremoze, me një efekt qetësues të menjëhershëm për lëkurat e irrituara.
Përmban alantoinë. alfa- bisabolol, Biophytex, të cilat largojnë skuqjen dhe irritimin në një kohë të shkurtër. Pentavitini dhe acidi hialuronik ushtrojnë një efekt të fuqishëm hidratues dhe reduktues të rrudhave.

Efektet dhe karakteristikat:

· Rrit përmbajtjen e lagështisë së lëkurës

· Redukton humbjen transepidermale të ujit

· Efekt i menjëhershëm qetësues dhe anti-inflamator

· Hidratim afatgjatë i lëkurës (efekt afatgjatë që zgjat 72 orë)

· Forcimi i funksionit barrier të lëkurës

· Redukton humbjen transepidermale të ujit

· Qetëson skuqjen

· Mbron qelizat nga radikalet e lira

· Minimizon degradimin e kolagjenit

· Formon një film që lidh ujin në sipërfaqen e lëkurës

· Mbron lëkurën nga tharja

· Zbut linjat dhe rrudhat

· Forcimi i sistemit kapilar

· Përmirësimi i tonit të lëkurës

perdorimi

Aplikoni maskën në lëkurë dhe lëreni aty derisa të përthithet plotësisht.

paketimi

50 ml.