Vitamin B-100 Veg Capsules

L4,050

Ka stok

In Stock

SKU: 11875

Find in Store

Pershkrimi i produktit

  • Suport për sistemin nervor
  • B-kompleks për efikasitet maksimal
  • Suport për prodhimin e energjisë

Kapsulat B-100 përmbajnë grupin e plotë të vitaminave B plus kolinë dhe inositol. Këto vitamina ndihmojnë në prodhimin e energjisë, mirëmbajnë metabolizmin e homocisteinës dhe promovojnë shëndetin e sistemit nervor. Vitaminat B janë të tretshme në ujë dhe me përjashtim të B-12, ruhen në sasi shumë të vogla nga trupi dhe prandaj duhet të furnizohemi cdo ditë me to. Suplementimi me B-12 ëshë vecanërisht i nevojshëm për veganët dhe vegjetarianët pasi B-12 gjendet kryesisht në produkte shtazore dhe tek bulmeti.

perdorimi

1 kapsulë gjatë një vakti.

permbajtja

Permbajtja Sasia per dozim: Sasia % se vleres ditore:
Tiamin (nga HCl Tiamin) (Vitamina B-1) 100 mg 8333 %
Riboflavin (Vitamin B-2) 100 mg 7692%
Niacin (Vitamin B-3) (si Niacinamide) 100 mg 625 %
Vitamin B-6 nga HCl Piridoksine HCl) 100 mg 5882%
Folat DFE (400 mcg acid folik) 680 mcg 170%
Vitaminë B-12 (si Cianokobalamin) 100 mcg 4167%
Biotinë 333% 333%
Acid Pantotenik (nga pantotenati i kalciumit) 100 mg 2000 %
Koline (nga Bitartrati i kolinës) 10 mg 2 %
Inositol 10 mg *
PABA (Acid Para-Aminobenzoik) 10 mg *

Paketimi

100 kapsula

Perberes te tjere: Hipromelozë (kapsulë celuloze), palmitat askorbili dhe dioksid silikoni.