Vitamin D-3 10,000 IU Softgels

L2,400

Ka stok

In Stock

SKU: 11054

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Vitamine D3 me fuqi te larte e cila ndihmon ne mirembajtjen e kockave te shendetshme dhe nxit sistemin imunitar.

specifikime

– Me fuqi të lartë

– Ndihmon në mirëmbajtjen e kockave të shëndetshme

– Nxit sistemin imunitar

Paketimi në formë kapsule xhelatinoze i Vitaminës D3 nga NOW® bën që të përthithet më shpejt dhe që trupi të furnizohet me këtë vitaminë esenciale lehtësisht. Vitamina D përftohet nga dieta ose prodhohet nga lëkura nga rrezatimi ultraviolet, por meqënëse kohët e fundit numri i njerzve që evitojnë gjithmonë e më shumë qëndrimin në diell është në rritje aq më I nevojshëm po bëhet suplementimi me vitaminë D që trupi jonë të marrë sasinë e duhur.

perdorimi

Merrni 1 kapsulë xhelatinoze cdo tre ditë gjatë një vakti ose sic mund të përshkruhet ndryshe nga mjeku.

paketimi

120 kapsula xhelatinoze

permbajtja

Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore
Vitaminë D3  (si kolekalciferol nga lanolina) 250 mcg (10,000 IU) 1250%

perberes te tjere

Vaj ulliri ekstra I virgjër dhe kapsulë xhelatinoze (xhelatinë, glicerinë, ujë)