Vitamin D-3 2,000 IU Softgels

L730

Ka stok

In Stock

SKU: 549/435

Find in Store

Pershkrimi i produktit

  • Ndihmon në mirëmbajtjen e kockave dhe sistemit imunitar

Paketimi në formë kapsule xhelatinoze i Vitaminës D3 nga NOW bën që të përthithet më shpejt dhe që trupi të furnizohet me këtë vitaminë esenciale lehtësisht.  Vitamina D përfitohet nga dieta ose prodhohet nga lëkura nga rrezatimi ultraviolet, por kohët e fundit numri i njerzve që evitojnë qëndrimin në diell është në rritje prandaj po bëhet më i nevojshëm suplementimi me vitaminë D që trupi të marrë sasinë e duhur.

perdorimi

1 kapsulë në ditë gjatë një vakti ose sic mund te përshkruhet ndryshe nga mjeku.

paketimi

30 kapsula

permbajtja

Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore
Vitaminë D3  (si kolekalciferol nga lanolina) 50 mcg (2,000 IU) 250%

perberes te tjere

Vaj ulliri ekstra I virgjër dhe kapsulë xhelatinoze (xhelatinë, glicerinë,ujë)