Colostrum 500 mg Veg Capsules

L3,720

S’ka stok

Out of stock

SKU: 11239

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Kulloshtra është një lëng ushqyes i cili prodhohet nga gjitarët pas lindjes dhe shërben si ushqim për të porsalindurit, para se të fillojë prodhimi i qumështit. Ky suplement ushqyes është i përftuar nga gjedhët dhe përmban proteina aktive biologjike, përfshirë imunoglobina, laktoferrin dhe faktorë të tjerë që mirëmbajnë indet muskulare dhe sistemin imunitar. Sipas studimeve shkencore, kulloshtra ndihmon në rritjen e përthithjes dhe të dobisë së nutrientëve në organizëm, gjithashtu promovon një funksion gastrointestinal të shëndetshëm.

perdorimi

1 kapsulë, 1 ose 2 herë në ditë sipas nevojës.

paketimi

120 kapsula

permbajtja

Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore
Kulloshtra e tharë (nga gjedhët) 500 mg *

perberes te tjere

Celulozë (kapsula), stearat magnezi (origjinë bimore), silicë dhe <1% Vaj MCT dhe lecitin luledielli. Përmban qumësht.