Vitamin D-3 5000 IU Softgels

L1,800

Ka stok

In Stock

SKU: 11053

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Vitaminë D3 me fuqi të lartë e cila ndihmon në mirëmbajtjen e kockave të shëndetshme dhe nxit sistemin imunitar.

Perdorimi

Nje kapsule xhelatinoze një herë në 2 ditë e shoqëruar me ushqime të pasura me yndyrë ose sic rekomandohet nga mjeku.

specifikime

– Me fuqi të lartë

– Ndihmon në mirëmbajtjen e kockave të shëndetshme

– Nxit sistemin imunitar

-Paketimi në formë kapsule xhelatinoze i Vitaminës D3 nga NOW® bën që të përthithet më shpejt dhe që trupi të furnizohet me këtë vitaminë esenciale lehtësisht. Vitamina D përftohet nga dieta ose prodhohet nga lëkura nga rrezatimi ultraviolet, por meqënëse kohët e fundit numri i njerzve që evitojnë gjithmonë e më shumë qëndrimin në diell është në rritje aq më I nevojshëm po bëhet suplementimi me vitaminë D që trupi jonë të marrë sasinë e duhur.

permbajtja

Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore
Vitaminë D3  (si kolekalciferol nga lanolina) 125 mcg (5,000 IU) 625%

perberes te tjere

Vaj ulliri ekstra I virgjër dhe kapsulë xhelatinoze (xhelatinë, glicerinë, ujë)