Vitamin B-1 100 mg Tablets

L1,350

Ka stok

In Stock

SKU: 12338

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Për një sistem nervor të shëndetshëm*

Vitamina B-1, e njohur gjithashtu si tiamina, bën pjesë në grupin e vitaminave B që gjenden natyrshëm tek drithërat, fasulet, arrat, vezët dhe mishi. Tiamina është e përfshirë në funksione të shumta të organizmit, duke përfshirë sistemin nervor dhe funksionimin e muskujve, rrjedhën e elektroliteve brenda dhe jashtë qelizave nervore dhe muskulore, metabolizmin e karbohidrateve dhe prodhimin e acidit klorhidrik, i cili është i nevojshëm për tretjen e duhur.*

perdorimi

1 tabletë çdo ditë me ushqim

paketimi

100 tableta

perberesit

Tiamina (nga HCl Tiaminës) (Vitamina B-1) 100 mg 8333%

Përbërës të tjerë: Celulozë mikrokristaline, Acid stearik (origjinë bimore) dhe stearat magnezi (origjinë bimore).