DHA Kids Chewable Softgels

L2,520

Ka stok

In Stock

SKU: 10116

Find in Store

Pershkrimi i produktit

100mg DHA ne forme peshku me shije frutash.

Cilësia e këtij vaji peshku natyral është në nivel të lartë, me standarte strikte të kontrolluara, i testuar dhe pa praninë e dëmshme të ndotësve industrial si PCB, dioksina, mërkur dhe metale të tjera të rënda.

  • Në formë peshku me shije frutash
  • Suport për sistemin nervor

perdorimi

Për fëmijë dhe të rritur: 2 kapsula, 1 ose 2 herë në ditë, me ushqim.

paketimi

60 forma gomoze

permban

Përmbajtja Sasia për dozim: Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore
 Për fëmijë 1-3 vjec Për fëmijë 4 vjec e sipër
Kalori 10
Totali i yndyrnave 1 g <3 %** 1%*
Koncentrat vaj peshku (Biopure DHA*) 1100 mg * *
 Acid Docosaheksaenoik (DHA) 200 mg * *
Acid  Eikosapentaenoik (EPA) 48 mg * *

perberes te tjere

Kapsulë e butë xhelatinoze (xhelatinë bovine, glicerinë, ujë, shije natyrale frutash, xilitol, celulozë) dhe përzierje natyrale tokoferolesh.