Omega-3, Enteric Coated Softgels

L1,920

Ka stok

In Stock

SKU: 10118

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Për personat që mund të kenë ndjesi nausea ose refluks nga vajrat e tjerë të peshkut, ky vaj peshku me paketim enterik është më i pranueshëm për stomakun.  Cilësia e këtij vaji peshku natyral është në nivel të lartë, me standarte strikte të kontrolluara, i testuar dhe pa praninë e dëmshme të ndotësve industrial si PCB, dioksina, mërkur dhe metale të tjera të rënda.

perdorimi

1-3 kapsula në ditë të shoqëruara me ushqim.

paketimi

90 kapsula

permban

Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore
Kalori 10 Kalori 10 Acide yndyrore Omega 3
Totali i yndyrnave 1 g Totali i yndyrnave 1 g 1%* Koncentrat natyral vaj peshku 1 g *
Yndyrna te ngopura <0.5 g 2 % Acid Eikosapentaenoik(EPA) 180 mg *
Yndyrna me shume lidhje te pangopura 0.5 g * Acid Dokosaheksaenoik (DHA) 120 mg *

perberes te tjere

Kapsulë e butë xhelatinoze  (xhelatinë bovine, shtresë enterike, glicerinë, ujë) Përmban peshk (sardele, acuge, skumbri) d-alfa Tokoferol nga soja natyrale.