GLYCINE 1000 MG x 100 VCAPS

L2,310

S’ka stok

Out of stock

SKU: 13061

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Mbështet sistemin nervor dhe promovon nje gjume te qete.
Glicina është e nevojshme për prodhimin e glutationit, ADN-së, kreatinës, biliare, hemoglobinës dhe shumicës së proteinave. Ajo gjithashtu ndihmon në promovimin e ruajtjes së glikogjenit, duke e bërë kështu glukozën të disponueshme për prodhimin e energjisë. Glicina gjithashtu funksionon si një neurotransmetues qetësues në tru , ku lehtëson impulset nervore dhe është i rëndësishëm për ruajtjen e modeleve të gjumit të shëndetshëm.

perdorimi

Merrni 1-3 kapsula në ditë, mundësisht me stomak bosh.

perberesit

Glycine 3 g (3,000 mg).

Perberes te tjere: Hipromelozë (kapsula celuloze), Hidroksipropil Celuloza, Acidi Stearik (burim vegjetal) dhe Dioksidi i Silicit.

paketimi

100 Kapsula.