L-Proline 500 mg Veg Capsules

L2,300

Ka stok

In Stock

SKU: 11224

Find in Store

Pershkrimi i produktit

L-Prolina është një aminoacid esencial për sintezën e kolagjenit. Kolagjeni është proteina strukturore kryesore që ndërton të gjithë indet lidhore, përfshirë lëkurën, tendinat, ligamentet, artikulacionet, kockat dhe strukturat e vaskularizimit (venat dhe arteriet). L-Prolina ofron struktura të cilat stabilizojnë dhe forcojnë përbërësit strukturor të trupit. Ndonëse prolina mund të prodhohet nga trupi, dietat vegjetariane dhe sasia e ulët e proteinave që konsumojmë mund të mos ofrojë suport maksimal për prodhimin e kolagjenit.

 

perdorimi

2 kapsula, 1 deri në 2 herë në ditë, mundësisht me stomakun bosh.

paketimi

120 kapsula

permbajtja

Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore
L-Proline 1.0 g (1,000 mg) *

perberes te tjere

Celulozë (kapsula), acid stearik (origjinë bimore) dhe silicë.