Macadamia Nuts, Dry Roasted & Salted

L3,380

S’ka stok

Out of stock

SKU: 10925

Pershkrimi i produktit

Arrat macadamia jane nje burim i shkelqyer me fibra dhe yndyrna te pangopura (te shendetshme).

Nga FDA: “Konsumi i 40 g arra macadamia në ditë, si pjesë e një diete të shëndetshme dhe të balancuar me yndyrna dhe kolesterol mund të reduktojë riskun e sëmundjeve koronare”

permbajtja

Përmbajtja Sasia Për Dozim: Sasia % Së Vlerës Ditore
Kalori  260g 6% Natrium 140mg
Kalori nga yndyrna 240g Fibra dietike 3g 12%
Totali yndyrnave 27g 42% Sheqerna 2g
Yndyrna të ngopura 4g 20% Proteina 3g 6%
Trans yndyrna 0g Vitaminë A 0%
Yndyrna me shumë lidhje të pangopura 0g Vitaminë C 0%
Yndyrna me një lidhje të pangopur 23g Kalcium 2%
Kolesterol 0mg 0% Hekur 6%
Totali Karbohidrateve 5g 2%