Vitamin C-1000 RH Tablets

L2,750

S’ka stok

Out of stock

SKU: 11877

Pershkrimi i produktit

  • Fuqi antioksiduese
  • Clirim në mënyrë graduale
  • Me trëndafil të egër

Vitamina C është një nutrient esencial solubil dhe antioksidant i fuqishëm i mirënjohur për rolin e saj vital në sistemin imunitar. Vitamina C është një antioksidant shumë efektiv i cili mbron strukturat e trupit nga stresi oksidativ, gjithashtu është shumë e rëndësishme për prodhimin e kolagjenit dhe si rrjedhojë esenciale për lëkurën, kockat dhe artikulacionet. Ky produkt përmban trëndafil të egër për më shumë përqëndrim të vitaminës C dhe është formuluar në mënyrë që të clirojë vitaminën C në mënyrë graduale në organizëm duke lehtësuar përthithjen e saj, në këtë mënyrë merret sasia e nevojshme për organizmin dhe benefitet e plota.

perdorimi

1 tabletë ne ditë.

perberesit

Vitamin C (si Acid Askorbik) 1 g (1,000 mg) 1111%

Pluhur nga trëndafili i egër (Rosa canina) (Fruti) 25 mg *

Përbërës të tjerë: Celulozë, mbështjellje vegjetariane dhe stearat magnezi (origjinë bimore)

paketimi

100 tableta