BORAGE OIL 1000 mg 60 SGELS

L2,835

Ka stok

In Stock

SKU: 13798

Find in Store

Pershkrimi i produktit

  • 240 mg GLA
  • Acidet yndyrore esenciale Omega-6

Vaji i Borage është një vaj ushqyes i përbërë nga 60% yndyrna të pangopura dhe afërsisht dyfishin e përmbajtjes mesatare të Gama Linolenic Acid (GLA) krahasuar me vajin e aguliçes së mbrëmjes.

Pa heksan.

Permban

Përmbajtja: Sasia për dozim Sasia e % se vleres ditore
Kalori 10
Yndyrnat totale 1 g 1 %
Yndyra e poliunsaturuara 0.6 g *
Vaj Borago (Borago officinalis) (Farë) 1 g (1000 mg) *
Acid Gama Linoleik (GLA) 240 mg *

perdorimi

Merrni një kapsulë xhelatinoze 1-2 herë në ditë të shoqëruar me ushqim.

paketimi

60 Kapsula Xhelatinoze.