DEFENCE MY AGE INTENSIVE RENEWING SERUM

L4,300

Ka stok

In Stock

SKU: 10753

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Kombinim i aromave delikate te luleve dhe te detit. Bazuar ne kompleksin “Skin Resiliency” dhe i pasur me ekstrakte nga fara arganit, me qellim per te rritur efektin e produkteve te tjera te aplikuara ne fytyre (produkte dite ose nate). Minimizon tharjen e lekures, humbjen e shkelqimit, rrit elasticitetin dhe e ben lekuren me kompakte. Shoqerohet me kremin e dites ose kremin e nates per nje efikasitet me te larte.

Rekomandohet: Per te forcuar elasticitetin e lekures dhe per te ruajtur bukurine dhe rinine edhe pas te pesdhjetave, duke permiresuar aftesine natyrale te lekures per te perballuar plakjen dhe demet e shkaktuara nga ndryshimet hormonale.

permban

Kompleksi “Resilience Skin”: Sinergji mes perberesve te vecante si:

– Perberes aktiv nga petalet e trendafilit DAMASK: Nxisin rigjenerimin dhe aktivizimin e fibroblasteve.

– Polisakaride BIOTEKNOLOGJIKE: Kompesojne efektet e menopauzes ne lekure, duke permiresuar komunikimin midis epidermes dhe dermes.

Ekstrakt nga fara e Arganit: Formon nje barriere qe i jep lekures efekt lifting (terheqje).

Sistemi serine me clirim te ngadalesuar: Siguron efekt hidratues qe zgjat ne kohe.

perdorimi

Aplikoni serumin ne mengjes dhe/ose ne mbremje para aplikimit te kremit tuaj te perditshem.

paketimi

30 ml