SENSATIONAL GLOW CREAM

L4,450

Ka stok

In Stock

SKU: 12372

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Krem per nje lekure me shkëlqim rinor dhe freski qe zgjat. Hidraton dhe parandalon rrudhat.

perdorimi

Në mëngjes dhe në mbrëmje, aplikoni kremin në lëkurë te paster dhe masazhoni butësisht.

perberesit

• Ekstrakti i algave të Oqeanit Indian: Fermenti Bacillus është treguar se përmirëson shkëlqimin e lëkurës me 28% pas 28 ditësh. Gjithashtu përmirëson hidratimin e lëkurës dhe redukton humbjen transepidermale të ujit (TEWL), si dhe rrit qëndrueshmërinë e lëkurës
• Kombinimi i acidit oleanolik dhe ekstraktit të lëvores së Enantia Chlorantha redukton shkëlqimin e krijuar nga yndyra dhe zvogëlon poret.
• Acidet hialuronik me zinxhirë të gjatë dhe të shkurtër: Zbut linjat e holla dhe rrudhat.
• Izomerati i Sakaridit: Kompleks karbohidratesh identike me lëkurën për hidratim afatgjatë të lëkurës (efekt afatgjatë 72 orë)
• Aloe Vera: Hidratuese dhe gjallëruese.
• Allantoin: Kundër inflamacionit dhe qetëson lëkurën.
• Kafeina: Mbështet mikroqarkullimin e lëkurës me efekt gjallërues.
• Niacinamide: Forcon barrierën e lëkurës dhe parandalon inflamacionin.
• Gjalpë Shea: Ushqen lëkurën dhe mbështet funksionin e saj pengues.
• Pigmente me fokus të butë: Reduktojnë vizualisht linjat e imta dhe rrudhat.

paketimi

50 ml.