CoQ10 200 x 60 vcaps

L5,580

Ka stok

In Stock

SKU: 13706

Find in Store

Pershkrimi i produktit

Koenzima Q10 kontribuon ne prodhimin e energjise qelizore dhe lufton radikalet e lira gjithashtu mbështet funksionin e zemrës.

Koenzima Q10 (CoQ10) është një përbërës i ngjashëm me vitaminën që luan një rol qendror në prodhimin e energjisë qelizore.

CoQ10 gjendet në të gjithë trupin, por është veçanërisht i përqendruar në zemër, mëlçi dhe veshka dhe është zbuluar se prodhimi bie me kalimin e moshës.

CoQ10 funksionon si një pastrues i fuqishëm i radikaleve të lira në membranat qelizore, si dhe brenda enëve të gjakut.

Vitet e kërkimeve shkencore kanë treguar se CoQ10 ndihmon për të mbajtur një zemër të shëndetshme dhe sistemin vaskular.

permban

Përmbajtja: Sasia për dozim:
Koenzima Q10 (CoQ10) 200 mg

perdorimi

Merrni një kapsulë në ditë me ushqim.

paketimi

60 Kapsula.