Omega 3-6-9 Liquid

L2,660

S’ka stok

Out of stock

SKU: 10124

Pershkrimi i produktit

Omega 3-6-9 Liquid është një përzierje optimale e acideve yndyrore esenciale të vajit te farave të lirit, ullirit, embrionit të grurit dhe evening Primrose. 95% e peshës së produktit është e përbërë nga vajrat organik.

Acide yndyrore për një lugë gjelle: Omega-3 (Acid Linolenik) 6 g, Omega-6 (Acid Linoleik & GLA) 3 g, Gamma Acid Linolenik (GLA) 150 mg, Omega-9 (Acid Oleik) 3 g.

perdorimi

1 lugë gjelle 1 ose 2 herë në ditë mundësisht të shoqëruar me ushqim. Mbajeni në frigorifer.

paketimi

473 ml

permban

Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore Përmbajtja Sasia për dozim: Sasia % së vlerës ditore
Kalori 120 Kalori 120 Yndyrna me nje lidhje te pangopur 3 g
Kalori nga yndyrna 120 Natrium 0 mg 0 mg 0 %
Totali yndyrnave 14 g 22 % Totati i karbohidrateve 0 g 0 %
Yndyrna te saturuara 1.5 g 8 % Sheqer 0 g
Trans yndyrna 0 g 2 % Proteina 0 g
Yndyrna me shume lidhje te pangopura 9 g *

perberes te tjere

Vaj organik nga farat e lirit, vaj organik evening primrose, vaj ulliri organik, vaj nga embrioni i grurit (i presuar) dhe një përzierje antioksiduese natyrale e vajit organik te lulediellit, ekstrakt organik rozmarine, përzierje natyrale tocoferol (nga soja), acid askorbik dhe acid citrik.